General Information

Institutional Information: Iktisadi Ve Idari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ilişkiler Bölümü, Uluslararası Ilişkiler A.B.D.
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Political Science, International Relations, EU Politics and İnternational Relations, Turco-European Union Relations

Metrics

Publication

34

Citation (WoS)

7

H-Index (WoS)

1

Citation (Scopus)

23

H-Index (Scopus)

3

Project

1

Thesis Advisory

7

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

Biography

2014 yılında öğretim görevlisi olarak başladığı Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktor öğretim üyesi olarak 2018’den beri görev yapmaktadır. Lisansını Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladıktan sonra, Avrupa Birliği üzerine yüksek lisans derecesini Essex Üniversitesi’nden 2008’de almıştır. Doktora çalışmalarını King’s College Londra’da Avrupa Birliği ve Uluslararası Çalışmalar bölümünde sürdürmüş ve 2013 tarihinde doktora derecesini alarak tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi’nde lisans ve lisanüstü düzeyde Türk Dış Politikası, Avrupa Birliği, Siyasal Coğrafya, Amerikan Siyaseti ve Uygulamalı Araştırma Yöntemleri derslerini vermektedir. Çalışmalarının bazıları Insight Turkey, Journal of Balkan and Near Eastern Studies ve Chinese Political Science Review dergilerinde yayımlanmıştır.

Contact

Email
kadri.renda@hacettepe.edu.tr
Web Page
https://avesis.hacettepe.edu.tr/kadri.renda
Office
Iktisadi ve Idari Bilimler Fakultesi D Blok Kat 2 No 8