Genel Bilgiler

Biyografi

Dr. Canpolat 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'ndaki eğitimi sonrası Kardiyoloji uzmanı oldu.Kastamonu Devlet Hastanesi ve Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Devlet Hizmet Yükümlülüğü'nü tamamladıktan sonra 2015 yılında Dr. Öğretim Üyesi olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda çalışmaya başladı. 2018 yılında Doçent ünvanını aldı. Ocak-Haziran 2019 tarihleri arasında 6 (altı) ay süreyle Teksas Kardiyak Aritmi Enstitüsü, St. David Tıp Merkezi, Austin, TX, ABD'de gözlemci ve araştırma asistanı olarak çalışmalarını tamamladı. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda görevini sürdürmektedir.

Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği ve Avrupa Ateroskleroz Derneği üyesidir. İyi düzeyde İngilizce bilen Dr. Canpolat, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bilimsel ilgi alanları kalp ritim bozuklukları tanısı ve tedavisi, kalp pilleri ve defibrilatörler ve kalp ritim bozukluklarında kardiyovasküler görüntülemedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Tıp Fakültesi (Türkçe)
Bölüm
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Kardiyoloji A.B.D. (Türkçe)

İletişim

E-posta
ugur.canpolat@hacettepe.edu.tr
Web Sayfası
http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/115.html?drid=619
İş Telefonu
+90 312 305 1780 Dahili: 130
Fax Telefonu
+90 312 305 1148
Ofis
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı 06100 Sıhhiye/Ankara
Posta Adresi
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı 06100 Sıhhiye Altındağ Ankara