General Information

Institutional Information: Edebiyat Fakültesi, Çağdaş Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları Bölümü, Güney-Doğu (Türkmenistan-Uygur) Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları A.B.D.
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Philology, Turkish Language and Literature, Contemporary Turkish Dialects and Literature

Metrics

Publication

124

Citation (WoS)

2

H-Index (WoS)

1

Citation (Scopus)

11

H-Index (Scopus)

1

Project

7

Thesis Advisory

9

Open Access

1

Biography

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim üyesi. Mainz Üniversitesinde Türkoloji alanında doktora yaptı. Szeged Üniversitesi, Leipzig Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinde çalıştı. Çin, İsveç, İran ve Kazakistan’da misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Alanya, Kıbrıs, Ankara ve Batı Moğolistan ve Çuvaşistan’da dilbilimsel alan araştırmaları yaptı. Türk Edebiyatı Tarihi, Güncel Türkçe Sözlük, Ankara ağızları, Çankırı Poşaları, Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugati, dilsel görünüm, derlem tabanlı sözlük çalışmaları konularında projelerde görev yürütücü, araştırmacı ve danışman olarak görev aldı. Çeşitli dillerdeki yayınlarına ve ayrıntılı özgeçmiş bilgilerine www.ctl.hacettepe.edu.tr adresinde ulaşılabilir.

Contact

Email
demirn@hacettepe.edu.tr
Web Page
https://avesis.hacettepe.edu.tr/demirn
Office Phone
+90 312 297 6342
Office
Edebiyat Fakültesi, C Kapısı
Address
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü 06800 Beytepe, /ANKARA